Fortyfikacje Łuku Białostockiego 1940-1941

Fortyfikacje Łuku Białostockiego 1940-1941
50,00

Dostępność:Dostępny; Dostawa w 24H

autorzbiorowy
seriaLinia Mołotowa
format175x245
oprawatwarda
ilość stron520
wydawcaEKO-DOM

Nowa książka nie jest ścisłą kontynuacją poprzedniej ("66 Osowiecki Rejon Umocniony 1940-1941 - część północna") - autorzy zmienili nieco formułę, by jak najwięcej czytelników mogło dowiedzieć się o sowieckich schronach bojowych w swojej ulubionej okolicy. A jednocześnie  w sposób uporządkowany opublikowano wyniki wieloletnich  badań terenowych prowadzonych przez Grupę Badawczą "KRIEPOST".

Czytelników rozpoczynających swoją przygodę z "Linią Mołotowa" zachęcamy do przeczytania pierwszej książki ("66 Osowiecki Rejon Umocniony 1940-1941 - część północna"), która z racji mniejszego opisywanego obszaru, w pewnych kwestiach mogła być bardziej szczegółowa. 

Polecamy!

OD AUTORÓW:

Książka jest przewodnikiem po fortyfikacjach wybudowanych w latach 1940-1941 na zachodniej granicy Związku Radzieckiego. Obejmuje cztery rejony umocnione: Grodzieński RU, Osowiecki RU, Zambrowski RU i polską część Brzeskiego RU. Jest to teren położony na łuku przebiegającym przez okolice  miejscowości Sopoćkinie, Dąbrowa Białostocka, Grajewo, Szczuczyn, Kolno, Nowogród, Miastkowo, Śniadowo, Szumowo, Ciechanowiec, Drohiczyn, Siemiatycze i Mielnik. Przygotowano opisy 80 punktów oporu, w których Sowieci zdążyli wybudować ponad 1000 obiektów – schronów bojowych, rowów przeciwpancernych, wykopów, obiektów zaplecza. Materiał uzupełniono 87 kolorowymi mapami, kilkuset fotografiami i grafikami. Przedstawiono też miniatury schematów wszystkich występujących w książce typów schronów. Osobny rozdział poświęcono obiektom pozornym. 

„Fortyfikacje łuku białostockiego” to doskonała pomoc w zwiedzaniu północno-wschodniej Polski i źródło wiedzy o historii tego regionu. A jednocześnie jest to unikalny zbiór danych dla badaczy wydarzeń drugiej wojny światowej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z naszego serwisu. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij