Linia Mołotowa KOMPLET

Linia Mołotowa KOMPLET
85,00

Dostępność:NAKŁAD WYCZERPANY

autorzbiorowy
seriaLinia Mołotowa
format175x245
oprawatwarda
ilość stron336+520
wydawcaEKO-DOM

Komplet dwóch książek dotyczących fortyfikacji wzdłuż Linii Mołotowa.

Nowa książka nie jest ścisłą kontynuacją poprzedniej ("66 Osowiecki Rejon Umocniony 1940-1941 - część północna") - autorzy zmienili nieco formułę, by jak najwięcej czytelników mogło dowiedzieć się o sowieckich schronach bojowych w swojej ulubionej okolicy. A jednocześnie  w sposób uporządkowany opublikowano wyniki wieloletnich  badań terenowych prowadzonych przez Grupę Badawczą "KRIEPOST".

Czytelników rozpoczynających swoją przygodę z "Linią Mołotowa" zachęcamy do przeczytania pierwszej książki ("66 Osowiecki Rejon Umocniony 1940-1941 - część północna"), która z racji mniejszego opisywanego obszaru, w pewnych kwestiach mogła być bardziej szczegółowa. 

Polecamy!

"66 Osowiecki rejon Umocniony 1940-1941"- Z RABATEM 30%

Powstały w latach 1940-1941 na zachodni rubieżach zwiazku Radzieckiego system umocnień należał do największych w historii. Współcześnie jest on mało znany i słabo zbadany. Grupa Badawcza "Kriepost" od kilkunastu lat zajmuje się dokumentowaniem staniu zachowania schronów bojowych "Linii Mołotowa" oraz popularyzacją wiedzy na ich temat.

Książka zawiera szczegółowy opis trzynastu radzieckich punktów oporu północnej części 66 Osowieckiego Rejonu Umocnionego, położonych w rejonie Osowca i Szczuczyna, w północno-wschodniej Polsce. Ponadto autorzy zajęli się problematyką umocnień polowych, wojskowymi kolejkami wąskotorowymi, oraz unikalną, zastosowaną tylko na tym obszarze, podziemną komunikacją pomiędzy schronami. We wstepnych rozdziałach zawarto zarys historii "Linii Mołotowa" i przebiegu działań wojennych na omawianym terenie.

Tekst uzupelniono obszernym materiałem statystycznym, ilustracyjnym, kartograficznym i multimedialnym.

Mamy nadzieję, że nasza książka ułatwi Czytelnikom zwiedzanie i przybliży historię tych specyficznych fortyfikacji.

"Fortyfikacje Łuku Białostockiego 1940-1941"

Książka jest przewodnikiem po fortyfikacjach wybudowanych w latach 1940-1941 na zachodniej granicy Związku Radzieckiego. Obejmuje cztery rejony umocnione: Grodzieński RU, Osowiecki RU, Zambrowski RU i polską część Brzeskiego RU. Jest to teren położony na łuku przebiegającym przez okolice  miejscowości Sopoćkinie, Dąbrowa Białostocka, Grajewo, Szczuczyn, Kolno, Nowogród, Miastkowo, Śniadowo, Szumowo, Ciechanowiec, Drohiczyn, Siemiatycze i Mielnik. Przygotowano opisy 80 punktów oporu, w których Sowieci zdążyli wybudować ponad 1000 obiektów – schronów bojowych, rowów przeciwpancernych, wykopów, obiektów zaplecza. Materiał uzupełniono 87 kolorowymi mapami, kilkuset fotografiami i grafikami. Przedstawiono też miniatury schematów wszystkich występujących w książce typów schronów. Osobny rozdział poświęcono obiektom pozornym. 

„Fortyfikacje łuku białostockiego” to doskonała pomoc w zwiedzaniu północno-wschodniej Polski i źródło wiedzy o historii tego regionu. A jednocześnie jest to unikalny zbiór danych dla badaczy wydarzeń drugiej wojny światowej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z naszego serwisu. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij