Drogi ku niepodległości

Drogi ku niepodległości
15,00

Dostępność:Dostępny; Dostawa w 24H

autorzbiorowy
seriaWSPOMNIENIA GRAJEWIAN
formatA5
oprawamiękka
ilość stron148
wydawcaTowarzystwo Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych

"Droga ku niepodległości" to zbiór wspomnień trzech autorów, pochodzących z obszaru tzw. ziemi grajewskiej. Wspomnienia dotyczą okresu tragicznych wydarzeń II wojny światowej i ukazują złożoność historii Polski przez pryzmat jednostkowych przeżyć. Pokazują także jak różnie układały się drogi obywateli Polski w walce o niepodległość Polski.

 

Adam Łempicki (1907-1991) – oficer WP, który wziął udział w kampanii wrześniowej jako d-ca kompanii 33 pp., jeniec sowieckich obozów, uczestnik walk o Monte Cassino w szeregach II Korpusu Polskiego.

Edward Modzelewski (1918-2004) – wcielony w okresie okupacji sowieckiej w szeregi Armii Czerwonej, z którą przechodzi szlak bojowy od Stalingradu, aż do Berlina.

Kajetan Barszczewski (1918-1998) – członek konspiracji niepodległościowej w szeregach AK, uczestnik bitwy partyzanckiej 9psk AK z Niemcami na Osowych Grzędach we wrześniu 1944 r.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z naszego serwisu. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij