CTYPE html> Polacy - Sowieci -Żydzi

Polacy - Sowieci -Żydzi

Polacy - Sowieci -Żydzi
35,00

Dostępność:Dostępna mała ilość, Dostawa w 48 H

autorMichał Gnatowski
seria
formatB5
oprawamiękka
ilość stron300
wydawcaŁomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów

               W tym tomie publikujemy radzieckie źródła, wytworzone przez główne instytucje radzieckiego systemu, zarówno centralne (Moskwa, Mińsk), jak i terenowe (kierownictwa obwodu białostockiego i rejonów regionu łomżyńskiego).

               Publikowany tematyczny zbiór radzieckich dokumentów zawiera 54 pozycje, ułożone w porządku chronologicznym. Pierwszy dokument nosi datę 12 października 1939 a ostatni 20 maja 1949 r. Z roku 1939 jest  5 dokumentów, z roku 1940-43 i z 1941 r. – 6 dokumentów. Opatrzone one zostały numerami od 1 do 54. Oryginały dokumentów przechowane są w zasadzie w dwóch archiwach białoruskich: w Narodowym Archiwum Republiki Białoruś w Mińsku i Państwowym Archiwum Organizacji Społecznych Obwodu Grodzieńskiego w Grodnie. Jedynie dwa dokumenty: nr 9 Uchwała RKL ZSRR z 2 marca 1940 w sprawie ochrony granicy państwowej w zachodnich obwodach USRR i BSRR oraz nr 13 – Dyrektywa LK NKWD ZSRR z 10 czerwca 1940 r. w sprawie wysiedlenia „bieżeńców” z USRR i BSRR przechowywane są w archiwach w Moskwie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z naszego serwisu. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij