CTYPE html> Polacy - Sowieci -Żydzi

Polacy - Sowieci -Żydzi

Polacy - Sowieci -Żydzi
35,00

Dostępność:Dostępna mała ilość, Dostawa w 48 H

autorMichał Gnatowski
seria
formatB5
oprawamiękka
ilość stron248
wydawcaŁomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów

               Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów niniejszym tomem rozpoczyna cykl publikacji „Polacy – Sowieci – Żydzi w regionie łomżyńskim w latach 1939-1941”. Na cykl składają się 4 tomy: tom I – Studia, tom II – Dokumenty, tom III – Dokumenty i relacje polskie i tom IV – Dokumenty i relacje żydowskie.

W pracy przedstawiam dzieje dwóch społeczności regionu łomżyńskiego Polaków i Żydów, zyjących tu do wojny w jednej społeczności, pomimo sąsiedzkich swarów i konfliktów interesów. (…) Polacy od początku, z wyjątkiem nielicznych grup związanych z ruchem komunistycznym i biedoty, stawiali opór radzieckiej polityce zmierzającej do niszczenia polskości, sowietyzacji i rusyfikacji, natomiast znaczna część ludności żydowskiej, zwłaszcza osoby związane z ruchem komunistycznym i biedota żydowska, w obliczu zagrożenia ze strony Niemiec hitlerowskich, przyjaźnie lub ze zrozumieniem przyjęły zmiany.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z naszego serwisu. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij