CTYPE html> Książki z Pasją - Wiersze różne

Wiersze różne

Wiersze różne
20,00

Dostępność:Dostępny; Dostawa w 24H

autorStanisław Prokop
seria
format130x205
oprawamiękka
ilość stron220
wydawcaEKO-DOM

Drogi Czytelniku wybacz, że utwory tu serwowane nie są ułożone tematycznie, a zamieszczone zostały zgodnie z datami ich powstania. Pozwoliło to na zachowanie ciągłości czasowej tematów w nich opisanych. W swojej tematyce zamieszczone tu wiersze nawiązują do treści politycznych zawartych w moich wierszach wydanych w 2013 r. w zbiorze pt.: "Polskie Sprzeczności".

Na końcu niniejszego zbioru zamieściłem wiersz pt.: "Pieśń, żeby Polska była Polska" nawiązując nim do znanej piosenki Pana Jana Pietrzaka, a której śpiewanie w PRL'u było raczej zakazane. Myśl, że i dzisiaj poruszony w piosence i wierszu temat jest nadal aktualny.

Uważam, że w państwie demokratycznym każdy Obywatel ma prawo do własnej i niezależnej oceny zachodzących wydarzeń i wyrażania tej oceny publicznie, byleby nie Obrażać uczuć osobistych człowieka. Każda krytyka niewłaściwie sprawowanej władzy czy to przez rząd lub jego pojedynczych członków, a także przez partie czy inne grupy społeczne jest ze wszech miar nie tylko wskazana a wręcz konieczna.

Życzę pozytywnych odczuć nie tylko w wcasie czytania, ale także po zakończonej lekturze tego zbioru moich wierszy.

Autor tomiku, Stanisław Prokop, na mocy dekretu Prezydenta II RP, jako siódmy syn w rodzinie, został chrześniakiem Ignacego Mościckiego, ówczesnego prezydenta. Urodzony w 1931 r. we wsi Białosuknie na Podlasiu. Z wykształcenia magister ekonomii. Był oficerem zawodowym w stopniu pułkownika WP, obecnie przebywa na emeryturze. Szereg at służył w personelu technicznym w lotnictwie, następnie w sztabie generalnym WP. W tym samym czasie pracował jako instruktor w oficerskiej szkole lotniczej w Libii na Saharze. Później w Komisji Planowania przy Radzie Ministrów w pionie Wojskowym, skąd odszedł w stan spoczynku po 35 latach służby w Wojsku Polskim.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z naszego serwisu. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij