Region Grajewski w XIX wieku

Region Grajewski w XIX wieku
30,00 35,00 zł

Dostępność:Dostępna mała ilość, Dostawa w 48 H

autorzbiorowy
seria
format175x240
oprawatwarda
ilość stron208
wydawcaŁomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów

Od Wydawcy:

Zbiór refereatów zawartych w niniejszej publikacji jest pokłosiem konferencji naukowej zorganiozwanej w Grajewie, która odbyła się dzięki współpracy Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów, instytutu Historii Uniwersytetu w Białymstoku, Towarzystwa Przyjaciół 9. PSK w Grajewie i Urzędu Miasta Grajewo.

Publikacja zawiera 14 referatów, wygłoszonych zarówno przez zwodowych historyków, jak i lokalnych pasjonatów, stąd ich różnorodność poziomu merytorycznego jak i szczegółowości. Referaty te poruszają szeroki wachlarz problemów, dotyczących szeroko rozumianego regionu grajewskiego w okresie XIX wieku. Wśród poruszanych tematów znajdują się zagadnienia poruszane już wcześniej w innych publikacjach, jak i całkiem nowe, głównie o charakterze przyczynkarskim. Wszystkie prezentowane referaty wnoszą jednak sporo wiedzy spoza głównego nurtu badań historycznych okresu XIX w. głównie w tak ważnym obecnie kontekście zagadnień regionalnych.

Sama konferncja o tak znacznym zakresie poruszanych tematów była już znaczącym wydrzeniem naukowym, a referaty zaprezentowane w jej trakcie stanowiły impuls do podjęcia dyskusji. Liczymy jednak na to, że dzięki niniejszej publikacji XIX-wieczna historia tych terenów dotrze i zainteresuje szersze grono odbiorców,a  być może zachęci do prowadzenia własnych badań w zakesie historii regionalnej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z naszego serwisu. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij