Potomnym na wieczną chwałę

Potomnym na wieczną chwałę
20,00

Dostępność:Dostępny; Dostawa w 24H

autorZenon Kamiński
seria
formatA5
oprawamiękka
ilość stron212
wydawcaEKO-DOM

W latach 1998-2003 tygodnik dla rolników "Obserwator" publikował opowiadania historyczne opracowane przez Zenona Kamińskiego. Poświęcone one były ludziom zasłużonym dla Polski ale zapomnianym bądź celowo pomijanym przez historyków w czasach PRL. Książka zawiera ponad 30 ciekawych opracowań autora poświęconych między innymi takim postaciom jak Anna Dorota Chrzanowska obrończyni Trembowli na Podolu, najmłodszemu pułkownikowi wojska polskiego Leopoldowi Kula-Lis czy udziałowi Ochotniczej Legii Kobiet w obronie Lwowa i w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku.
Podjęta przez autora próba przypomnienia osób i faktów ważnych w naszej bogatej historii z upływem lat zapomnianych bądź z przyczyn politycznych celowo pomijanych zasługuje w pełni na uznanie a lektura zamieszczonych w niniejszej książce tekstów na pewno dostarczy czytelnikom wielu wzruszeń.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z naszego serwisu. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij