O kocie Feniksie, krasnalach i trzech ...

O kocie Feniksie, krasnalach i trzech ...
25,00

Dostępność:Dostępny; Dostawa w 24H

autorMarian Podlecki
seriaBaśniowy las nadleśniczego
formatA5
oprawatwarda
ilość stron140
wydawcaTowarzystwo Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych

W kolejnej serii wydawniczej "O kocie Feniksie.." autor zaprasza czytelnika w tajemniczy i magiczny świat krasnali, kota Feniksa i wielu innych magicznych stworzeń. Każda z książek pozwoli Czytelnikowi przeżyć niezwykłe przygody oraz podróżować w zasie i przestrzeni bez ruszania się z wygodnego, domowego fotela.

Marian Stanisław Podlecki

Urodził się w niedzielę 1 kwietnia 1951 r. w Szczecinie Dąbie gdzie wojenne losy skierowały jego ojca porucznika Armii Krajowej, który w ramach 1 Brygady Wileńskiej AK walczył o Wilno w 1944 roku. W roku  1952 wraz z rodzicami przeniósł się do Ełku, gdzie spędził dzieciństwo i modość. Wychowany wśród lasów i jezior wybrał zawód leśnika.

Po ukończeniu Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu pracę rozpoczął w Nadleśnictwach Ełk i Drygały, a obecnie pracuje w Nadleśnictwie Rajgród. W sumie w ukochanym zawodzie leśnika pracuje 40 lat, w tym 25 lat na stanowisku nadleśniczego.

Człowiek renesansu: pisze, maluje , podróżuje, poluje (myśliwy), aktywnie udziela się jako strażak ochotnik oraz instruktor harcerski w stopniu harcmistrza. „Dobry duch” harcerskiej stanicy Orle Gniazdo w Opartowie koło Rajgrodu, gdzie każdego lata czynnie uczestniczy w realizacji programu patriotycznego i obywatelskiego wychowania dzieci i młodzieży,

Nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej Diecezji Ełckiej i Łomżyńskiej. Odznaczony przez Prymasa Polski Kardynała Józefa Glempa Orderem za Zasługi dla Kościoła i Ojczyzny.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z naszego serwisu. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij