Ciągle na nowo się rodzisz

Ciągle na nowo się rodzisz
7,50

Dostępność:Dostępna mała ilość, Dostawa w 48 H

autorJanina Dorota Zalewska
seria
formatA5
oprawazeszytowa
ilość stron28
wydawcaEKO-DOM

Janina Dorota Zalewska, z domu Bielawska, urodziła się 6.02.1947r. 
w położonej nieopodal Szczuczyna, nad rzeką Wissą, malowniczej wsi o nazwie Balcer (obecnie Skaje). W jednym z wierszy o miejscu swojego dzieciństwa napisze: 


Wioseczka była mała,
Lecz pięknie nazwana – 
Nosiła miano Balcer,
Jest w książkach opisana… 

Szkołę podstawową ukończyła w Szczuczynie, natomiast szkołę średnią – w Elblągu. Po ukończeniu nauki, zamieszkała w Szczuczynie, gdzie wyszła za mąż i urodziła czworo dzieci – trzy córki i syna. Obecnie, jako babcia, może poszczycić się ośmiorgiem wnucząt.
Wielu członków rodziny pani Janiny posiadało uzdolnienia artystyczne –
plastyczne, muzyczne oraz, jak się później okazało, także literackie. Uzdolnienia artystyczne pani Janina przekazała zarówno swoim dzieciom, jak i wnukom (jedna z jej wnuczek jest autorką szaty graficznej tomiku).
Przez długie lata związana była ze szkołą (pracowała jako księgowa w warsztatach Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Szczuczynie), stąd jej żywe zainteresowanie sprawami dzieci i młodzieży.
Jako człowiek o „artystycznej duszy” pani Janina jest osobą niezwykle wrażliwą, żywo reagującą na płynące ze świata bodźce, które znajdują odzwierciedlenie w jej twórczości obejmującej utwory niezwykle różnorodne w tematyce, zwykle o bardzo osobistym charakterze. Jej wiersze są zapisem refleksji na temat świata i ludzi oraz stanów emocjonalnych. Nie braknie w nich przenikliwej i zaskakująco trafnej analizy zjawisk społecznych.

Pani Janina fakt pisania wierszy utrzymywała w głębokiej tajemnicy, nawet przed najbliższą rodziną. Ujawniła się kilka lat temu…

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z naszego serwisu. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij