Bambusowy Krzyż

Bambusowy Krzyż
30,00

Dostępność:Dostępny; Dostawa w 24 H

autorks. Jerzy Niedbała
seria
formatA5
oprawamiękka
ilość stron216
wydawcaEKO-DOM

W czerwcu 1992 r. została mi powierzona posługa kapelana wojskowego w Polskim Kontygencie Wojskowym (PKW) działającym w Misji Tymczasowej Administracji Narodów Zjednoczonych w Kambodży (UNTAC). Posługę tę pełniłem od lipca 1992 r. do lipca 1993 r. Moja posługa trwała zaledwie 12 miesięcy, choć biorąc pod uwagę jej charakter i warunki w jakich była pełniona należałoby rzec, że aż 12 miesięcy.

„Kambodża” była moją pierwszą i jedyną misją, w której uczestniczyłem. W moim sercu pozostały emocje i wzruszenia towarzyszące tej posłudze. Byłem świadkiem jak z dala od rodzin i kraju w ekstremalnych warunkach zagrożenia zdrowia i życia polscy żołnierze wypełniali powierzone im zadania mandatowe rzetelnie i na wysokim profesjonalnym poziomie nie rzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia.
Postanowiłem więc te moje wspomnienia spisać aby pozostały śladem służby żołnierzy PKW w UNTAC w której to służbie dane mi było razem z nimi uczestniczyć. Starałem się w nich przywrócić właściwe proporcje faktom i zjawiskom, które miały miejsce . Pokazać jak poprzez codzienne działania budowało się wzajemne zaufanie a także oddać hołd polskim żołnierzom, którzy oddali swoje życie w Kambodży.
Podczas pracy nad książką otrzymałem pomoc wielu ludzi, którym za tę pomoc serdecznie dziękuję. Osobne podziękowania należą się redaktorowi Antoniemu Dudzińskiemu za cenne wskazówki podczas przygotowania tej książki do druku oraz jej wydanie.

Autor

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z naszego serwisu. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij