CTYPE html> SZABLE CARSKIEJ ROSJI - wydanie dwutomowe

SZABLE CARSKIEJ ROSJI - wydanie dwutomowe

SZABLE CARSKIEJ ROSJI - wydanie dwutomowe
220,00

Dostępność:NAKŁAD WYCZERPANY

autorJanusz Jarosławski
seria
format217x305
oprawatwarda
ilość stron2x288 str
wydawcaMadex Janusz JArosławski

Sięgając po "Szable Carskiej Rosji" przeniosą̨ się Państwo w magiczny świat rosyjskiej broni siecznej, szabel o znakomitych walorach użytkowych i niezwykłym pięknie. Będzie to także unikalna sposobność poznania oręża bohaterów polskich powstań narodowych, z czasów, gdy ziemia ojczysta, niewidoczna na mapach, żyła tylko w sercach i pamięci Polaków. Nowa publikacja to 600-stronicowe dwutomowe wydanie, unikatowe ze względu na bezcenny oręż w niej pokazany oraz na rozbudowany kontekst historyczny. W nowej publikacji zostanie pokazanych 180 egzemplarzy rosyjskiej broni siecznej pochodzącej z lat 1763-1917. Począwszy od broni szeregowych żołnierzy, poprzez oręż oficerski o wybitnych cechach wizualnych i użytkowych, po egzemplarze imienne i nagrodowe. Szable wybitnych rosyjskich dowódców a także oficerów – Polaków służących w armii carskiej. Oręż o dużej wartości historycznej, pochodzący z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie oraz z kolekcji prywatnych.

Tom pierwszy wzbogaci esej poświęcony powstaniu listopadowemu, tom drugi esej poświęcony powstaniu styczniowemu. Ilustrować je będą reprodukcje dzieł polskich malarzy batalistów, a także bezcenny oręż m.in. szabla generała Samuela Różyckiego, generała Mariana Langiewicza - dyktatora powstania styczniowego a także szabla pułkownika Karola Kality pseud. Rębajło. Na szczególne miejsce zasługuje szabla rosyjska oficera kawalerii wzór 1826 generała Józefa Dwernickiego (1779-1857). Oddana do Muzeum Wojska w Warszawie ze zbiorów Józefa Brandta. Publikacja powstała powstała pod opieką merytoryczną prof. dr. hab. Wojciecha Zabłockiego, Tadeusza Królikiewicza i dr Alexandra Gwozdewicza. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z naszego serwisu. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij