Baza harcerska ORLE GNIAZDO

Baza harcerska ORLE GNIAZDO
15,00

Dostępność:Dostępny; Dostawa w 24H

autorks. Tadeusz Białous ks. Aleksander Dobroński Marian Podlecki
seria
format176x250
oprawamiękka
ilość stron126
wydawcaEKO-DOM

Pod koniec kwietnia 2003 roku, gdy wielkimi krokami przybliżała się wiosna, na Ziemi Rajgrodzkiej spotkali się: ks. Tadeusz Białous, ks. Aleksander Dobroński i nadleśniczy Marian Podlecki.

Spotkaniu przyświecała jedna myśl i cel, aby znaleźć miejsce na obozy dla harcerzy. Ks. Aleksander z ks. Tadeuszem jako diecezjalni duszpasterze harcerzy znali się bardzo dobrze i nie jeden raz współpracowali na harcerskich szlakach. Marian Podlecki - miejscowy gospodarz okolicznych lasów, nadleśniczy - już wcześniej dał się poznać jako wielki miłośnik harcerstwa. Przecież jako instruktor współpracował z rajgrodzką drużyną harcerską "Ora et labora" im. bł. Wincentego Frelichowskiego prowadzoną przez ks. Tadeusza.

Po spotkaniu w nadleśnictwie ruszyli w trasę, poszukując dobrego miejsca. Nadleśniczy pokazał całe swoje "Królestwo" wskazując ciekawe miejsca. I tak zaczęła się historia: BAZY DUSZPASTERSTWA HARCERSKIEGO ARCHIDIECEZJI BIAŁOSTOCKIEJ I DIECEZJI EŁCKIEJ zwanej "ORLIM GNIAZDEM".

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z naszego serwisu. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij