50 lat Sybiru

50 lat Sybiru
15,00

Dostępność:NAKŁAD WYCZERPANY

autorJan Truszkowski
seria
formatB5
oprawamiękka
ilość stron191
wydawcaTowarzystwo Miłośników Rajgrodu

Jest to opowieść o człowieku osaczonym przez wojenny chaos, który nigdy się nie poddał i nie stracił nadziei. Historia Ryszarda Prokopowicza zapewne nie jest wyjątkiem, podobnych jest wiele. Opowiadanie to ukazuje ile człowiek może znieść, czego dokonać, jeśli posiada wolę przetrwania.

Ryszard opowiadając o życiu na Syberii, miał łzy w oczach, czasami robił przerwy, by po chwili znów zacząć relacjonować swoją, a więc naszą, jeszcze nie odkrytą historię Polski. Można by rzec, że Ryszard jest żywą historią tamtych, szalenie trudnych czasów, której małą cząstkę ukazuje ta książka.

Pokolenie, któremu przyszło żyć w okresie drugiej wojny światowej doznało wiele cierpień, upokorzeń i ludzkich tragedii. Ginęli nie tylko ludzie młodzi na wielu rontach, ale również niewinne dzieci, kobiety i starcy, których skazano na ciężkie tułacze życie w dalekiej Syberii z dala od ojczyzny, jak w przypadku bohatera tej książki i całej jego siedmioosobowej rodziny, z której jedynie Ryszard wrócił do kraju po pięćdziesięciu latach.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z naszego serwisu. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij